Reklama

Nowiny

WhatsApp – mozliwość wysyłania wiadomości głosowych “push-to-talk”

Paweł Kański

Opublikowany

WhatsApp doczekał się kolejnej, ciekawej funkcji. W najnowszej aktualizacji dostaniemy możliwość wysyłania wiadomości głosowych metodą push-to-talk. W menu czatu znajdzie się ikona do nagrywania dźwięku, a nagrana wiadomość pojawi się do odsłuchania u naszego rozmówcy.

Po aktualizacji WhatsApp, wystarczy wejść w okno czatu z dowolnym kontaktem. Na dole, po prawej stronie pojawi się ikona mikrofonu. Aby stworzyć wiadomość, wystarczy go nacisnąć i trzymając przycisk nagrać to co chcemy. Gdy ikonę puścimy, wiadomość zostanie wysłana do odbiorcy.

WhatsApp – mozliwość wysyłania wiadomości głosowych “push-to-talk”

Whatsapp na Android

Trzeba też pamiętać, że WhatsApp od dawna oferował wysyłanie wiadomości dźwiękowych. Opcja ta była schowana w menu załączników. Teraz dostęp do szybkiego tworzenia wiadomości głosowych jest dużo łatwiejszy.

Co ciekawe – wygląda na to, że push-to-talk działa na razie tylko w systemie Android o wersji co najmniej 4.3. Testowaliśmy nową aktualizację także na wersji 4.0.4, ale tam nowych funkcji nie ma. Wysłałem w tej kwestii zapytanie do WhatsApp, jak tylko dostanę odpowiedź, dam Wam znać.

Aktualizacja dostępna jest na razie tylko dla użytkowników Androida. Wkrótce jednak powinna pojawić się na innych platformach.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować